Sipsik

Pealeht | Sisukord | Trüki

Sipsikud on rõõmsameelsed ja sõbralikud lapsed, kellele meeldib põnevate asjadega tegelda, metsaradadel ja veekogude ääres uudistada, sõpradega mängida ja veidi vallatusi teha.

Sipsikud arvavad, et kõige paremad asjad siin maailmas on ema, isa, head sõbrad ja armas lemmikloom. Uudishimulikud Sipsikud tahavad alati õigel ajal õiges kohas olla, et uuest ja huvitavast osa saada. Nad tahavad õppida robotitega mängima, auto peitmise triki selgeks saada, osata maja ehitada ja õigesti r-i hääldada. Veel tahavad nad selgeks õppida ujumise, salto ja hundiratta tegemise, tahvelarvuti mängimise ja lugemise.

Nii, nagu Sipsik unistas Kuule lendamisest, unistavad Sipsiku rühma tüdrukud  printsessiks saamisest, näitlemisest, hambaarstiks ja ehtekunstnikuks saamisest ning poisid politseinikuks saamisest.

Kes on Sipsik?
Sipsik on eesti lastekirjaniku Eno Raua loodud tegelane, kellest võib lugeda sama pealkirja kandvatest raamatutest, mis on ilmunud õige mitmes trükis. Sipsiku on illustreerinud kunstnik Edgar Valter.

Vanaema õpetas Mardile kaltsunuku tegemist. Mart hakkas Anule sünnipäevaks nukku tegema. Esimesel päeval tegi keha. Teisel päeval tegi pea. Kolmandal päeval tegi kaks kätt. Neljandal päeval tegi kaks jalga. Ja siis õmbles ta pea kehale külge ja siis veel käed ja jalad. Viimaks oli nukk valmis. Mardi tehtud nukk Sipsik hakkas elama kuna oli tehtud suure armastusega.


Sipsiku laul
Mu peaks on pandud vana sukk,
Mul kehaks kleidikäis.
Ja nagu ikka riidest nukk,
Ma olen vatti täis.

Ma mängin, tantsin, salme teen
Ja olen laulumees.
Mind üles keerama ei pea –
Mul endal elu sees.

Sipsiku rühma õpetajad

Õpetaja Pille Kongo

Õpetaja Kairi Kärmas

Õpetaja abi Liisi Kongo