Klaabu

Pealeht | Sisukord | Trüki

Kes ma olen?

See kõik sai alguse esimesel koolipäeval, kui Ene, Anne, Elju, Eino ja Lembit otsustasid midagi meisterdada. Mis oleks siis veel parem, kui meisterdada üks KLAABU.  Selleks oli vaja vaid ühte munakoort, ühte paari käsi, ühte paari jalgu, ühte paari  silmi ning muidugi ei saanud puududa  ka krimblid (need on nagu sarved, aga palju paremad).

Krimblid näitavad kohe millises tujus ma olen, näiteks kui nad on kõveras, siis ma olen uudishimulik , kui aga krussis, siis ma olen tigedas tujus. Kui ma oma krinblid risti sean, siis olen ma õige abitu ja kui keegi peaks mu krimblid selja taha keerama, siis lendan ma minema.

Peale selle, et mul on huvitavad krimblid, olen ma KLAABU, kellele meeldib tohutult uusi asju avastada ja maailma tundma õppida. Kunagi ei või teada,  millal midagi uut leida ja avastada võib. MAAILM ON JU TOHUTULT SUUR!  Eks mulle meeldib ikka koguaeg uusi asju ka õppida, kuid nagu Elju ütles,

„ ÕPPIMINE  ON  KASUKS  KÜLL,  AGA  PIIRI  PEAB IKKA  KA  PIDAMA“,

Siis pean minagi korraks aja maha võtma ja lihtsalt mängima!

 

Kes on Klaabu ja mida talle meeldib lasteaias teha?

Ø Ta on muna moodi, nagu kana ja draakoni muna.  Vahepeal on ta kurb, vahepeal on ta solvunud, vahepeal on ta kurb ja siis naljaks. Talle meeldib lapsi rõõmustada (kui ta tõi meile klaabu pluusid). Lapsi naerma ajada.

Ø Ovaaalne valge kera. Tal on pikad krussis kõrvad ja punased jalad.  Väga viisakas. Talle meeldib joonistada ja kleepida, meeldib mängida lauamänge , talle meeldiks ka lumepalle veeretada.

Ø Üks suur muna nagu ja siis on nagu punased sarved ja punased nagu sellised jalad.  Laste õpetada ja siis veel joonistada ja süüa ja siis ma ei tea mul läks meelest ära.

Ø Kui ta oskab nalja teha, siis on ta naljategija. Kleidid selga proovida, ta on ju tüdruk. Trummi lüüa, kodu mängida.

Ø Ta on valge muna, jalad, suu. Ta on valge, püksid roosad. Ta tõi meile kunagi lasteaias pluusi, siis ta tuli meie poole kunagi, mängisime koos.  Koos mängiksime koppadega, ralliautodega.

Ø Tume, punane, peenike, valget. Meeldib mängida lauamängu, raamatuid vaadata, õppida. Dinosauruseid joostama meeldiks õppida.

Ø Ta on valge, tal on punased kõrvad ja tal on punased jalad. Ta on rõõmus, ta on vahel kurb (kui keegi haiget teeb). Talle meeldiks kodu, peitust, kulli mängida.

Ø Ümmargune muna, ta on nagu inimene, rõõmus. Ma arvan, et talle meeldib kõiki aidata, ma arvan, et lauakaid.

 

Klaabu rühma õpetajad


Õpetaja Merle Kendra

Õpetaja Maris Kirss

Õpetaja abi Svetlana Fedjanina